31 oct. 2010

Resultados Open Kayaksurf Pantín 2010

Finalmente a proba disputouse na praia de Bastiagueiro. A alerta laranxa decretada por Protección Civil para este fin de semana obligounos a renunciar a Pantín.


Bastiagueiro é unha praia do interior da ría da Coruña, e só entra mar cando se dan unhas condicións determinadas de dirección e forza de vento e de ondas, e este non era o caso.



Non podíamos alargar a competición a dous días si non había unhas condicións mínimas de calidade de ondas, por iso optamos por liquidar toda a proba na xornada do sábado.

Aínda sabendo todo o malas que eran as previsións o nivel de participación foi moi alto, con 38 participantes de Galicia, Euskadi, Andalucía e Portugal, a os cales temos que agraderlles o esforzo de desprazarse hasta aquí con unhas previsións tan malas.

Despois da confirmación de inscripcións e a charla de Manu, o xefe de xuíces, comenzamos coa disputa das mangas de clasificación, cuartos de final, semifinais e finais.

Os podiums foron estes:

Open Kayaksurf HP
1º Paulo Simoes (Portugal)
2º Javier Díaz (Galicia)
3º Joaquín Rivas (Galicia)
4º José Piñeiro (Galicia)

Paulo, Javi, Jose e Joaquín

Open Waveski
1º Hugo Paz (Portugal)
2º Mikel Landa (Euskadi)
3º Edu Montero (Euskadi)
4º Beñat Elorza (Euskadi)

Open SOT
1º Joaquín Rivas (Galicia)
2º Joao Vaz (Portugal)
3º Nef Paraje (Galicia)
4º Andrés Bayolo (Galicia)

Copa de España Kayaksurf HP
1º Javier Díaz (Galicia)
2º José Piñeiro (Galicia)
3º Xanti Ubera (Euskadi)

Copa de España Waveski
1º Mikel Landa (Euskadi)
2º Edu Montero (Euskadi)
3º Beñat Elorza (Euskadi)

Copa de España SOT
1º Nef Paraje (Galcia)
2º Andrés Bayolo (Galicia)

Campionato Galego Kayaksurf HP
1º Javier Díaz
2º José Piñeiro
3º José Miguel Primoy

Campionato Galego Waveski
1º Alex Moure

Campionato Galego SOT
1º Nef Paraje
2º Andrés Bayolo

Podium clasificación por equipos:
Campionato Galego
1º Club Kayaksurf Galicia
2º Club Montaña Quixós
3º Club Valmiñor

Copa de España
1º Club Kayaksurf Galicia
2º Club Itxas-Lur
3º Club Hondar Kayak

Paulo Simoes

Hugo Paz

Javier Díaz

Joaquín Rivas

Manuel Andrade

Jose Piñeiro

Xanti Ubera

Edu Montero

Ricardo Fernandes

José Miguel Primoy

Jorge Santiago

Rubén Añón

Luis Veira

Eurico Viana

Alex Moure

Joao Vaz

Roberto Díaz

Gus Presa

Nef Paraje

Juan, Julio e Manu

Luis, Jose, Rubén e Manuel (os muchachos de Razo)









Fotos de Esther, Maite e Joao Vaz.

Agradecementos:
Concello de Valdoviño
Concello de Oleiros
Equipo de Xuíces (Manu, Juan, Julio e Alejandro)
Axiña Servicios Deportivos
Federación Galega de Piragüismo
Federación Española de Piragüismo
Kayaksurf.net
Kirra
Pantín Escuela de Surf
Kailúa
Varada
Trampalones
Leder
Begano
D.O.S. Island Style
RPF Kayaks
Cuco Deportes
Agroalimentaria do Eume
Casa do Mel
Daldea Pousadoria
A Curuxeira
Conservas La Pureza


2 comentarios:

  1. Olá José!

    Parabéns pela prova da Galiza, é bom ver o vosso trabalho a dar frutos, gostei de ver o kayaksurf, waveski e sit-on-top da Galicia a serem vistos em todo o mundo.

    Nós aqui no Figueira Kayak Clube, sabemos bem o esforço necessário para organizar uma prova, mas o gozo no final paga tudo...continuem o bom trabalho!

    PS: As bandeiras do nosso clube ficaram lindas nas fotos!! ;-))

    Abraço,

    HugoN

    ResponderEliminar
  2. Obrigado Hugo,

    algum día temos que fazer troca de bandeiras .... mas no nosso clube aínda nao temos bandeira !!!

    Até pronto.

    ResponderEliminar